Ekologia

- (gr. oíkos (οἶκος) + -logia (-λογία) = dom (stosunki życiowe) + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

- dziedzina biologii badająca organizmy w ich środowiskach

- działania propagujące ochronę środowiska

Gospodarka odpadami i ekologia

Prawidłowa i świadoma gospodarka odpadmi to nieodłączna część ekologicznego stylu życia.

Każdy przedsiębiorca i każda firma to wytwórca odpadów. Oprócz odpadów komunalnych zawsze wytwarzamy odpady, które mogą i powinny zostać poddane recyklngowi: papier, makulatura, tektura, karton, folia, książki, katalogi, tworzywa sztuczne, opakowania, worki papierowe, ścinki.

Selektywny odbiór odpadów to działanie proekologiczne.

Przekazując odpady do selektywnego odbioru mamy pewność, że trafią one do miejsc wyspecjalizowanych w odzyskiwaniu i recyklingu dokładnie tego typu odpadów.

Pozwala to na wprowadzenie uzyskanych z nich surowców z powrotem do łańcucha procukcyjnego, dzięki czemu ta sama biomateria wykorzystywana jest wielokrotnie, nie powodując dodatkowych strat w przyrodzie, która nas otacza.

Ekologia w firmie i domu to nie pusty frazes.

Dzięki stosunkowo prostemu i bezpłatnemu działaniu dołączasz do coraz większego grona osób, które działają ekologicznie i z pożytkiem dla otaczającego ich środowiska. Dla wspólnej korzyści każdego z nas.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij